Wyrównywanie szans edukacyjnych - II edycja (rezerwa nr 45|)

 

ZARZĄDZENIE Nr 330/06

WOJEWODY KUJAWSKO-POMORSKIEGO

 z dnia  23 października 2006 r.

 

w sprawie ogłoszenia konkursu na regionalne lub lokalne programy wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2006 r. – II edycja

 

 

                Na podstawie art. 23  i  art. 24   ustawy  z  dnia  5  czerwca 1998 r.

o administracji rządowej w województwie (Dz.U. z 2001 r. Nr 80, poz. 872        i Nr 128, poz. 1407, z 2002 r. Nr 37, poz. 329, Nr 41, poz. 365, Nr 62, poz. 558,      Nr 89, poz. 804 i Nr 200, poz. 1688 z 2003 r. Nr 52, poz. 450, Nr 137, poz. 1302      i Nr 149, poz. 1452 z 2004 r. Nr 33, poz. 287 oraz z 2005 r. Nr 33,poz. 288,        Nr 90, poz. 757 i Nr 175, poz. 1462) w związku z § 3 i § 5 rozporządzenia Rady    Ministrów z  dnia   28 marca   2006  r.   w  sprawie szczegółowych  warunków dofinansowania regionalnych lub lokalnych programów wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2006 r., warunków, jakie muszą spełniać te programy, podmiotów dokonujących oceny programów oraz sposobu i trybu wyboru programów, którym zostanie udzielone dofinansowanie (Dz. U. Nr 59, poz. 411 z późn. zm.) zarządza się, co  następuje:

    

   §  1.  Ogłosić konkurs na regionalne lub lokalne programy wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży, ogłoszenie o konkursie stanowi załącznik nr 1 do zarządzenia.

 

   § 2. Powołać Zespół do oceny złożonych wniosków pod względem formalnym, merytorycznym i finansowym w konkursie, o którym mowa

w  § 1,  w  składzie:

1) przewodniczący – Danuta Szymańska – Al Samarrai - Kuratorium Oświaty

w  Bydgoszczy;

2) członek – ......... ­-  Delegatura  Kuratorium Oświaty  w Toruniu;

3) członek – Monika Laskowska - Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

 

  §   3. Wykonanie czynności związanych z udzieleniem dotacji na wspieranie

i realizację regionalnych lub lokalnych programów wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2006 r. powierza się Kujawsko-Pomorskiemu Kuratorowi Oświaty, z wyłączeniem czynności zastrzeżonych do kompetencji Wojewody.

 

 

 

 

     § 4. Terminy realizacji czynności, o których mowa w § 1 określa harmonogram stanowiący załącznik nr 2 do zarządzenia.

 

     §   5.  Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

Uzasadnienie

 

 

W świetle przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 marca 2006 r. w sprawie szczegółowych warunków dofinansowania regionalnych lub lokalnych programów wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2006 r., warunków jakie muszą spełniać te programy, podmiotów dokonujących oceny programów oraz sposobu i trybu wyboru programów, którym zostanie udzielone dofinansowanie (Dz.U. Nr 59, poz. 411 z późn. zm.) wojewoda dokonuje sprawdzenia    i   oceny    złożonych    wniosków    o    dotacje   na finansowanie regionalnych lub lokalnych programów wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży. Wobec faktu,  że przedmiotowe zadanie wymaga szerokiej wiedzy z zakresu prawa oświatowego, zasadne jest powołanie komisji, w której zasiadać będą osoby legitymujące się taką wiedzą.

 

 

 

  

 

  

                                                                                                      Załącznik nr 2

 

 

Lp.

Zadanie

Termin realizacji

1.

Przygotowanie projektu zarządzenia Wojewody Kujawsko-Pomorskiego wraz z załącznikami  w sprawie ogłoszenia konkursu na regionalne lub lokalne programy wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży.

do 13 października 2006 r.

2.

Opiniowanie dokumentów przez Wydział Nadzoru Prawnego Urzędu Wojewódzkiego.

do 16 października 2006 r.

3.

Umieszczenie ogłoszenia o konkursie na stronach www. kuratorium.uwoj.bydgoszcz.pl

do 16 października 2006 r.

4.

Rozesłanie do jednostek samorządu terytorialnego w województwie informacji o konkursie w ramach rezerwy celowej nr 45.

do 16 października 2006 r.

5.

Udzielanie informacji w sprawie przygotowania wniosku aplikacyjnego wraz      z załącznikami.

do 27 października 2006 r.

6.

Składanie wniosków przez podmioty zainteresowane.

do 27 października 2006 r.

7.

Ocena wniosków, przygotowanie listy podmiotów kwalifikujących się do uzyskania dotacji w ramach rezerwy nr 45, sporządzenie protokołu z przeprowadzonych prac.

do 3 listopada  2006 r.

8.

Upowszechnienie informacji o rozstrzygnięciu konkursu na stronach www.kuratorium.uwoj.bydgoszcz.pl

do 3 listopada 2006 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 1

    Wojewoda Kujawsko-Pomorski

zgodnie z § 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 marca 2006 r. w sprawie szczegółowych warunków dofinansowania regionalnych lub lokalnych programów wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2006 r. warunków, jakie muszą spełniać te programy, podmiotów dokonujących oceny programów oraz sposobu i trybu wyboru programów, którym zostanie udzielone dofinansowanie (Dz.U. Nr 59, poz. 410 i 411)

ogłasza

 konkurs ofert

dla jednostek samorządu terytorialnego i organizacji, o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie        (Dz. U. Nr 96, poz. 873, z późn. zm.), na regionalne lub lokalne programy wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży objętych Rządowym programem wspierania powstawania i realizacji regionalnych lub lokalnych programów wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2006 r. „Aktywizacja i wspieranie jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych w zakresie udzielania uczniom pomocy materialnej o charakterze edukacyjnym”(Uchwała Rady Ministrów Nr 40/2006 z dnia 28 marca 2006 r.).

I.                     1.    Zleceniu podlegać będą programy adresowane do uczniów wszystkich typów   szkół pochodzących z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza kryterium dochodowego określonego w art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. Nr 64, poz. 593 z późn. zm.).

2.                 Dofinansowanie podejmowanych działań ma polegać na wspieraniu każdej złotówki wydanej przez jednostkę samorządu terytorialnego lub organizacji, złotówką z budżetu państwa (współfinansowanie 1:1). Zaangażowanie finansowe jednostek samorządu terytorialnego lub organizacji w realizacji programu może także polegać na wniesieniu aportu rzeczowego oraz usług i działań opartych na wolontariacie.

3.                 Dotacja nie może być przeznaczona na inny cel, niż zakłada program.

4.                 Realizatorzy programów mogą przeznaczyć nie więcej niż 5% wszystkich środków przewidzianych na realizację  programu, na jego obsługę.

5.                 Pomoc materialna o charakterze edukacyjnym powinna być udzielana uczniom             w szczególności w formie:

a)                 dodatkowych zajęć rozwijających wiedzę i umiejętności;

b)                zajęć rozwijających zainteresowania, zamiłowania i uzdolnienia;

c)                 zajęć o charakterze psychologiczno-pedagogicznym wspierających rozwój ucznia;

d)                zajęć kształtujących postawy przedsiębiorczości oraz podejmowania, aktywności edukacyjnej i zawodowej;

e)                 pomocy stypendialnej.

6.                 Programy zajęć muszą spełniać wymogi zawarte w  rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie dopuszczania do użytku szkolnego programów wychowania przedszkolnego, programów nauczania i podręczników oraz cofania dopuszczenia (Dz. U. Nr 25 z 2004 r., poz. 220) lub rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 7 stycznia 2003 r. (Dz.U. Nr 11, poz.114)             w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej          w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach.

7.                 Osoby prowadzące zajęcia muszą posiadać kwalifikacje określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 10 września  2002 r. (Dz.U. Nr 155, poz. 1288, z późn. zm,) w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli.

II.                Jednostki samorządu terytorialnego i organizacje, o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873 z 2003 r. z późn.zm.), ubiegające się o przyznanie dotacji powinny spełniać następujące warunki:

1.                 złożyć na obowiązującym formularzu zał. nr 1 - wniosek aplikacyjny  o zlecenie zadania i przyznanie dotacji;

2.                 posiadać status prawny umożliwiający zlecenie zadania określony w statucie;

3.                 wykazać we wniosku, posiadanie warunków do realizacji zadania;

4.                 oszczędnie skalkulować koszty zadania i obsługi zadania;

5.                 złożyć wniosek w terminie.

Do oferty należy dołączyć aktualny statut  oraz kopię aktualnego wyciągu z Krajowego Rejestru Sądowego. Wyciąg z KRS ważny jest  3 miesiące.

III.             Wniosek musi zawierać:

1.                 program wraz z uzasadnieniem, celem i formą  realizacji programu oraz                        przewidywanymi rezultatami;

2.                 termin rozpoczęcia i zakończenia programu;

3.                 zakres podejmowanych działań mających na celu wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w szczególności uwzględniających potrzeby edukacyjne uczniów na danym obszarze,

4.                 szczegółowy opis działań;

5.                 kalkulację kosztów uwzględniającą informacje o:

a)                 źródłach finansowania,

b)                wysokości wnioskowanej dotacji,

c)                 strukturze dochodów i wydatków,

6.                 informację na temat zgodności programu z regionalną lub lokalną polityką edukacyjną.

IV.             Wnioski zostaną rozpatrzone do 26 maja 2006 r.  przez zespół powołany przez Wojewodę. Zespół dokonując oceny wniosków będzie brał pod uwagę:

1.                 kompletność  wniosku oraz jego poprawność  formalną;

2.                 merytoryczną jakość programu, w tym jego zasięg i przewidywaną skuteczność;

3.                 zbieżność  programu z regionalną lub lokalną polityką edukacyjną;

4.                 celowość programu, w tym możliwości rozwiązania lub złagodzenia istniejących problemów edukacyjnych oraz wykorzystania potencjału lokalnego lub regionalnego,

5.                 zasadność zaplanowanych kosztów;

6.                 wysokość kosztów obsługi;

7.                 rzeczywistą możliwość realizacji programu.

 

V.               Termin składania wniosków do 15 maja 2006 r. Uchybienia formalne powodować będą odrzucenie wniosku bez uprzedniego wezwania do uzupełnienia. Wnioskodawca powinien przesłać (decyduje data stempla pocztowego) wniosek aplikacyjny do  Kuratorium Oświaty   w Bydgoszczy, ul. Konarskiego 1-3  85-066   Bydgoszcz lub złożyć osobiście w Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy ul. Konarskiego                       1-3  w sekretariacie Wydziału Kształcenia Specjalnego, Wychowania, Opieki               i Promocji  pokój 344.

Informacji w sprawie konkursu udzielają:  st. wiz. Danuta Szamańska - Al Samarrai                  tel. 052 34-97-619    pokój 305  i  st. wiz. Janina Jaskowska  tel. 052 34-97-630   pokój 340.

 

 

W załączeniu: 

1.                 zał. Nr 1-wniosek aplikacyjny

2.                 zał. Nr 2-wzór sprawozdania finansowego

3.                 zał. Nr 3-wzór sprawozdania merytorycznego

 

 

 

Załącznik  nr 1

do ogłoszenia o przeprowadzeniu konkursu

 

                                                                                                                                      …………………………......................                                 …………….............................

(pieczęć jst*/organizacji pozarządowej*                              ( data i miejsce złożenia oferty )

/podmiotu*)

 

WNIOSEK

 

JEDNOSTKI SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO*/ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ */PODMIOTU*

 

 

o dofinansowanie zadania państwowego: na regionalne lub lokalne programy wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży objętych Rządowym programem wspierania powstawania  i realizacji regionalnych lub lokalnych programów wyrównywania szans edukacyjnych dzieci   i młodzieży w 2006 r. „Aktywizacja i wspieranie jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych w zakresie udzielania uczniom pomocy materialnej o charakterze edukacyjnym”(Uchwała Rady Ministrów Nr 40/2006 z dnia 28 marca 2006 r.)  

 

              

    

realizowanego w okresie od ………………………..   do ……………………….....

 

 

 

 

składany

 

 

 

na  podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 marca 2006 r. w sprawie szczegółowych warunków dofinansowania regionalnych lub lokalnych programów wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2006 r. warunków, jakie muszą spełniać te programy, podmiotów dokonujących oceny programów oraz sposobu i trybu wyboru programów, którym zostanie udzielone dofinansowanie ( Dz.U. Nr 59, poz. 411 ).

 

 

 

 

 

I.       Wysokość nakładów finansowych ponoszonych z własnego budżetu (poza subwencją oświatową) przez jednostkę samorządu terytorialnego  na oświatę:

 

- wykonanie w 2005  roku: ...................................................................................................

- plan na 2006 rok: ................................................................................................................

 

 

 

II.    Informacje o wnioskodawcy:

1.      Pełna nazwa wnioskodawcy: …………………………………………………………...

2.      Dokładny adres:

województwo: ………………… powiat: ……………… gmina:………………………….....

ulica: ……………….….……………. nr domu: ….................... nr lokalu: ……………….....

miejscowość: …………….….... kod pocztowy: ……..………. poczta: ………………..…....

numer telefonu: ………………… faksu: ………………….. e-mail: ……….……………. …

3.      Nr NIP: ……………………………. Nr Regon: ………………………………… .....

4.      Nazwa banku i numer posiadanego rachunku bankowego wnioskodawcy: ….................................................................................................................................

………………………………………….....................................................................

5.      Status prawny ………………………………………………………………………..

 

      .....................................................................................................................................

 

należy załączyć:

 

·        aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego  (wypis ważny jest 3 miesiące od daty wystawienia);

·        statut potwierdzony przez osoby upoważnione do reprezentowania wnioskodawcy.

 

6.      Osoby upoważnione do reprezentowania wnioskodawcy, składania oświadczeń woli            i zaciągania zobowiązań finansowych zgodnie z aktualnym wypisem z rejestru sądowego lub innym dokumentem rejestracyjnym:

 

      …………………………………………………………………………………………

     ……………………………………………………………………………………........

 

III.      Program

 

      Cele programu

 

 

           

 

 

 

 

 

     Opis programu z uzasadnieniem

 

 

 

 

      Formy realizacji programu

 

 

 

 

      Przewidywane rezultaty

 

 

 

 

      Termin rozpoczęcia i zakończenia programu

 

 

 

 

IV.       Zakres podejmowanych działań mających na celu wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci  i młodzieży w szczególności uwzględniających potrzeby edukacyjne uczniów na danym obszarze; w tym: liczba uczestników objętych programem, częstotliwość poszczególnych zajęć, ilość uczniów objętych pomocą stypendialną

 

 

 

 

 

V.          Szczegółowy opis zadań

 

 

 

 

VI.       Kalkulacja kosztów

 

 


 

Całkowity przewidywany koszt realizacji zadania ( w PLN ):

 

 

1.                 źródła finansowania

 

 

 


 

 udział środków własnych  ( w PLN ):

 

 

 

 

Wkład rzeczowy ( np. lokal, sprzęt,  materiały) oraz osobowy (np. wolontariusze )                    z orientacyjną wyceną.

 

 

 

 

 

 

 

PLN

procent całości zadania

 

 

 

 

Wysokość wnioskowanej dotacji: 

 

 

 

 

2.                 Struktura dochodów i wydatków

 

 

 

Wysokość kosztów obsługi zadania ( nie więcej niż 5% kosztów bezpośrednich )

 

Lp

Rodzaje kosztów

Koszty w PLN

ogółem

w tym środki własne

 

 

1

Koszty związane z wynajmem pomieszczeń

 

 

2

Zakup niezbędnych materiałów biurowych

 

 

 

 

 

3

Koszty związane z prowadzeniem korespondencji

i utrzymaniem łączności.

 

 

 

4

Opłaty za nośniki energii

 

 

 

5

Koszty niezbędnych podróży służbowych

 

 

 

6

Wynagrodzenia osób obsługujących zadanie:

ilość osób x liczba m-cy x stawka (łącznie ze  składką ZUS)

 

 

7

Inne koszty (określić jakie):

a)................................................................................

b)...............................................................................

c)................................................................................

d)...............................................................................

e)...............................................................................

 

 

........................

........................

.......................

.......................

.......................

 

...........................

...........................

...........................

...........................

...........................

8

Razem koszty  obsługi zadania

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koszty realizacji zadania

 

Lp

Wyszczególnienie

Dane

I

CZĘŚĆ RZECZOWA

 

1. Liczba uczestników zajęć w tym:

a) uczniów szkół podstawowych

b) uczniów gimnazjów

c) uczniów szkół ponadgimnazjalnych

2. Liczba osób prowadzących zajęcia

3. Inne osoby wspomagające prowadzenia zajęć

4. liczba wypłaconych stypendiów

 

 

…………….

…………….

....................

…………….

…………….

……………..

II

CZĘŚĆ FINANSOWA

( koszty w PLN )

Ogółem

 

w tym ze środków własnych

Koszty bezpośrednie razem 

z tego:

 

 

1. Zużycie materiałów (określić jakich)

 

 

 

 

2. Usługi obce

 

 

a) transport

b) wynajem obiektów, urządzeń

i sprzętu

 

 

3. Pozostałe koszty

 

 

a) wynagrodzenia osób prowadzących zajęcia (łącznie  ze  składką ZUS)

b) wynagrodzenia  innych osób wspomagających realizację programu (łącznie ze  składką ZUS) 

 

 

4. Wypłacone stypendia

 

 

5. Ubezpieczenie uczestników zajęć

 

 

III

Wysokość kosztów obsługi (nie więcej niż 5% kosztów bezpośrednich)

 

 

IV

Suma kosztów II i III

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VII.    Informacja na temat zgodności programu z regionalną lub lokalną polityką   edukacyjną.

 

           

 

           

 

VIII. Oświadczamy, że nie zalegamy z płatnościami na rzecz podmiotów publiczno-   prawnych i nie jesteśmy dłużnikami innych podmiotów.

 

 

   Oświadczam (-my), że :

 

 1)  proponowane zadanie w całości mieści się w zakresie działalności jst*/organizacji     pozarządowej /podmiotu*,

 2) w ramach składanej oferty  nie przewidujemy pobierania

opłat
 od adresatów zadania.

 3)  jst*/organizacja pozarządowa */podmiot*jest związana (-ny) niniejszą ofertą przez okres do dnia ………………………,

 4) wszystkie podane w ofercie informacje są zgodne z aktualnym stanem prawnym
i faktycznym.

 

 

 

 

( pieczęć jst*/organizacji pozarządowej*/podmiotu*)

 

 

 

…………………………………………………………………………………………….

( podpis osoby upoważnionej lub podpisy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu jst*/organizacji pozarządowej*/podmiotu*)

 

 

 

Poświadczenie złożenia wniosku

 

 

 

 

 

 

 

* niepotrzebne skreślić

 

 

 

                                                                               Załącznik nr 2

                                                                               do ogłoszenia o przeprowadzeniu konkursu

/pieczęć jst/organizacji/podmiotu

realizującej zadanie/

 

Rozliczenie finansowe

kosztów zadania państwowego na realizację regionalnych lub lokalnych programów wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży objętych Rządowym programem wspierania powstawania    i realizacji regionalnych lub lokalnych programów wyrównywania szans edukacyjnych dzieci   i młodzieży w 2006 r. „Aktywizacja     i wspieranie jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych w zakresie udzielania uczniom pomocy materialnej o charakterze edukacyjnym”(Uchwała Rady Ministrów Nr 40/2006                z dnia 28 marca 2006 r.)  

 

Nr umowy: .............................

Nazwa zadania: …………………………………………………………………………………

Rozliczenie kosztów obsługi zadania

 

Lp

Wyszczególnienie

Dane

Planowane

Wykonane

I

Czas trwania zadania:

 

 

II

Rodzaje kosztów

Koszty w PLN

Planowane

Wykonane

1

Koszty związane z wynajmem lokalu

 

 

2

Zakup niezbędnych materiałów biurowych

 

 

3

Koszty związane z prowadzeniem korespondencji

i utrzymaniem łączności.

 

 

4

Opłaty za nośniki energii

 

 

5

Koszty niezbędnych podróży służbowych

 

 

6

Wynagrodzenia osób obsługujących zadanie:

ilość osób x liczba m-cy x stawka (łącznie ze  składką ZUS)

 

 

7

Inne koszty (określić jakie):

a)

b)

c)

d)

 

 

8

Razem koszty  obsługi zadania

 

 

 

Rozliczenie kosztów realizacji zadania

 

Lp

Wyszczególnienie

Dane

I

CZĘŚĆ RZECZOWA

Plan

Wykonanie

1. Liczba uczestników zajęć

2. Liczba osób prowadzących zajęcia

3. Inne osoby wspomagające prowadzenia zajęć

4. Liczba wypłaconych stypendiów

 

 

II

CZĘŚĆ FINANSOWA

( koszty w PLN )

Ogółem

wykonanie

w tym z dotacji

Plan

Wykonanie

Koszty bezpośrednie razem 

z tego:

 

 

 

1. Zużycie materiałów (określić jakich)

 

 

 

 

2. Usługi obce

 

 

 

a) transport

b) wynajem obiektów, urządzeń i sprzętu

 

 

 

3. Pozostałe koszty

 

 

 

a) wynagrodzenia osób prowadzących zajęcia (łącznie ze  składką ZUS)

b) wynagrodzenia  innych osób wspomagających realizację programu (łącznie ze  składką ZUS) 

 

 

 

4. Wypłacone stypendia

 

 

 

5. Ubezpieczenie uczestników zajęć

 

 

 

III

Koszty pośrednie ( nie więcej niż 5% kosztów bezpośrednich )

 

 

 

IV

Suma kosztów II i III

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osoby upoważnione do reprezentowania wnioskodawcy, składania oświadczeń woli i zaciągania zobowiązań finansowych, zgodnie z zapisem w statucie:

 

 

 

............................                                                                              .............................

/pieczęć i podpis/                                                                                 /pieczęć i podpis/

 

 

Załącznik nr 3

do ogłoszenia o przeprowadzeniu konkursu

 

/pieczęć jst/organizacji/podmiotu

realizującej zadanie/                                                                                     

 

                                            

SPRAWOZDANIE  MERYTORYCZNE

 

z realizacji regionalnych lub lokalnych programów wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży objętych Rządowym programem wspierania powstawania i realizacji regionalnych lub lokalnych programów wyrównywania szans edukacyjnych dzieci                   i młodzieży w 2006 r. „Aktywizacja i wspieranie jednostek samorządu terytorialnego              i organizacji pozarządowych w zakresie udzielania uczniom pomocy materialnej                      o charakterze edukacyjnym” (Uchwała Rady Ministrów Nr 40/2006  z dnia 28 marca 2006 r.)  

 

Nr umowy: .............................

 

 

Dokładna nazwa zadania: …………………………………………………………………

 

Terminy zajęć:

 

Szkoła podstawowa

Rodzaje zajęć

Godziny zajęć

Liczba uczestników

Prowadzący

 (kwalifikacje kadry uprawniające do

prowadzenia zajęć)

Miejsce prowadzenia zajęć

Poniedziałek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wtorek

 

 

 

 

 

 

 

Środa

 

 

 

 

 

 

 

Czwartek

 

 

 

 

 

 

 

Piątek

 

 

 

 

 

 

 

Sobota

 

 

 

 

 

 

 

Niedziela

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gimnazjum

Rodzaje zajęć

Godziny zajęć

Liczba uczestników

Prowadzący

 (kwalifikacje kadry uprawniające do

prowadzenia zajęć)

Miejsce prowadzenia zajęć

Poniedziałek

 

 

 

 

 

 

 

 

Wtorek

 

 

 

 

 

 

 

Środa

 

 

 

 

 

 

 

Czwartek

 

 

 

 

 

 

 

Piątek

 

 

 

 

 

 

 

Sobota

 

 

 

 

 

 

 

Niedziela

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkoła ponadgimna-zjalna

Rodzaje zajęć

Godziny zajęć

Liczba uczestników

Prowadzący

 (kwalifikacje kadry uprawniające do

prowadzenia zajęć)

Miejsce prowadzenia zajęć

Poniedziałek

 

 

 

 

 

 

 

Wtorek

 

 

 

 

 

 

 

Środa

 

 

 

 

 

 

 

Czwartek

 

 

 

 

 

 

 

Piątek

 

 

 

 

 

 

 

Sobota

 

 

 

 

 

 

 

Niedziela

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przyznane stypendia:

 

Lp.

Liczba przyznanych stypendiów

w szkołach podstawowych

Na jaki cel zostały przeznaczone

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lp.

Liczba przyznanych stypendiów

w gimnazjach

Na jaki cel zostały przeznaczone

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lp.

Liczba przyznanych stypendiów

w szkołach ponadgimnazjalnych

Na jaki cel zostały przeznaczone

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakładane cele programu - ocena stopnia ich realizacji:

 

 

Szczegółowy opis realizacji programu (należy załączyć).

 

 

Wnioski i inne uwagi dotyczące organizacji i realizacji programu.

 

 

 

 

 

 

 

Osoby upoważnione do reprezentowania wnioskodawcy, składania oświadczeń woli               i zaciągania zobowiązań finansowych, zgodnie z zapisem w statucie:

 

 

 

 

............................                                                                              .............................

/pieczęć i podpis/                                                                                /pieczęć i podpis/

 

 

metryczka


Wytworzył: Danuta Szymańska (23 października 2006)
Opublikował: Agnieszka Sobocka (23 października 2006, 12:17:19)

Ostatnia zmiana: Robert Ciechanowski (23 czerwca 2017, 13:00:27)
Zmieniono: zmiana katalogu

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 6398